Yöntemim Farkı

KÜTÜPHANE VE ETÜT MERKEZLERİ

 Kütüphane ve etüt2


         Yöntemim  Kütüphaneleri bilgi okuryazarlığının, kültürel gelişimin, kişisel yaratıcılığın temelidir. Kütüphaneler sorgulayan öğrenme kaynaklarını etkin bir biçimde kullanma becerisine sahip eğitimi yaşam boyu sürecek kişisel etkinliğe dönüştüren, kısaca öğrenmeyi öğrenen bireyler yetiştirmek için ideal bir ortam sağlar.

         Kütüphane kullanımını öğrencilerin günlük hayatlarının bir parçası haline getirmek, serbest zamanlarında da kütüphaneleri kullanan bireyler olmalarını sağlamak amaçlarımız arasındadır. Kaliteli eğitim-öğretim anlayışı çerçevesinde öğrenciler bilgiye hızlı ve kesintisiz bir şekilde ulaşır. Yöntemim de kütüphaneler öğrencilere bireysel okuma alışkanlığı ve zevkini kazandırarak onların gelişimine katkıda bulunur.

Yöntemim Kitap Kafe

         Yöntemim Okulları olarak öğrencilerimizin daha eğlenceli, daha güvenilir bir ortamda çalışmalarını sağlamak adına  Yöntemim Kitap Kafe'yi öğrencilerimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız. İki katlı ve geniş bir kütüphaneye sahip olan bu mekanın  ilk katını Kafe ikinci katını  ise tamamen bir kütüphane olarak tasarlandı.

         Böylece öğrencilerimiz  ders çalışmaya ara verdikleri vakitlerde kafe bölümüne inebilir ardından kütüphane bölümüne çıkarak ders çalışmaya kaldığı yerden devam edebilir. Bununla birlikte kütüphaneye kurulan parmak okuyucu sistemi ile öğrencilerimizin kütüphane giriş ve çıkış saatleri kayıt altına alınarak velilerimize sms olarak gönderilmektedir.

 

                Ayrıca kütüphane sınırları içerisinde  öğrencilerin internet üzerinden girmesi sakıncalı siteler özel filtreleme programları ile engellenmektedir. Kurum içi ağ güvenliği; güvenlik duvarı (firewall), kurumsal antivirüs koruması, web filtreleme (internet kontrol ve sınırlandırma) gibi güvenlik/kontrol yazılımları ve cihazları ile sağlanır.